Aug 30

Czy ludzie wierzą w Boga?

Współcześnie coraz więcej osób przestaje wierzyć w Boga. Kościół poprzez różne organizacje, wystąpienia stara się pozyskać takie właśnie osoby. Parafia Świętego Krzyża w Bytomiu Miechowicach – parafia Miechowice, jak inne parafie również ma podobny problem.

Jednak największą grupą osób jest grupa osób wierzących, ale „niepraktykujących”. Dlaczego tak się dzieje? Uważają oni, że Msza Święta jest nudna, że to tylko „klepanie” wyuczonych formułek oraz strata czasu. Każdy wie, że jest to spotkanie i rozmowa z Bogiem. Coraz większa liczba Kościołów urozmaica nabożeństwa, Słowo Boże.

Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu-Miechowicach

Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu-Miechowicach

Kościół aktualnie stawia na pokolenie młodych, dlatego dla dzieci i młodzieży są organizowane różnorodne spotkania, wykłady, ale również powoływane są do życia grupy parafialne. Parafia Świętego Krzyża w Bytomiu Miechowicach oferuje takie grupy jak: Dzieci Maryi, Dziecięca i Młodzieżowa Grupa Teatralna, a dla chłopców wspólnota Ministrantów. To pomaga zlikwidować przekonanie wśród dzieci, że chodzenie do Kościoła, od najmłodszych lat, jest przymusowe.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0