Aug 30

Jakie atrakcje oferuje Podhale? Nie wiesz? Zajrzyj!

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zwiedzić tego regionu w Polsce, to postaram się co nieco opowiedzieć o nim i jego atrakcjach. Podhale leży w południowej Polsce i w skład jego wchodzi kilkanaście większych lub mniejszych miejscowości.

Najpopularniejszymi miastami są Nowy Targ który jest historyczną stolicą Podhala, Zakopane, Białka Tatrzańska czy też Bukowina Tatrzańska.

– Jeśli będziecie spędzać urlop w pobliży Nowego Targu, to warto, abyście odwiedzili Sanktuarium w Ludźmierzu, które jest miejscem wielu pielgrzymek.

– Jeśli natomiast będziecie mieć ochotę aby chodzić po górach, to będąc w Tatrach warto odwiedzić Morskie Oko lub Dolinę Pięciu Stawów.

Dolina Pięciu Stawów

Dolina Pięciu Stawów

Podhale oferuje wiele atrakcji turystycznych i świetny klimat. Górale są bardzo gościnni i dowcipni, o czym sami się przekonacie spędzając miłe wieczory w okolicznych karczmach. Akurat dużymi krokami zbliża się konkurs skoków narciarskich na Wielkiej Krokwi, więc warto pomyśleć nad tym, by wziąć kilka dni urlopu i udać się z rodziną lub znajomymi na te świetne zawody.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0