Sep 2

Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny?

Jak wiadomo na rynku działa wiele banków, niemniej jednak zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, powinniśmy dokładnie zorientować się co może zaoferować nam dana instytucja. Kwestii na które warto zwrócić uwagę przy wyborze kredytu jest wiele.

Podstawowym aspektem przy wyborze odpowiedniej oferty jest zakres inwestycji, na które dany bank zechce go udzielić, przykładowo na zakup gotowego już mieszkania, rozbudowę istniejącego już domu bądź budowę domu. Kredyt hipoteczny  może również służyć spłacie podobnej pożyczki.

Należy jednak pamiętać o tym, że przy zaciąganiu tego typu  pożyczki dochodzi kwestia limitu finansowania, jaki jest możliwy do uzyskania w ramach kredytu. Przy większych inwestycjach najbardziej istotny będzie górny limit, który odnosi się do wartości nieruchomości i wiąże z wymogiem posiadania określonego wkładu własnego. Wiadomo, że im wyższy limit tym mniej będziemy musieli włożyć wkładu własnego.

Kolejną ważną kwestią jest koszt kredytu, o którym przede wszystkim decyduje oprocentowanie, jest ono zmienione w czasie umowy, musimy się dowiedzieć w jakiś sposób ono następuje i  co jaki czas taka korekta się odbywa. Każdy z nas wie, że na ogólny koszt pożyczki wpływają także marże, prowizje i inne opłaty pobierane przez bank, niektóre banki pobierają ponadto opłaty za przewalutowanie.

To w jakiej walucie bierzemy pożyczkę wpływa na wysokość oprocentowania jak i marży banku, obca waluta wiąże się z tego typu ryzykiem kursowym. Wskaźnikiem na który należy zwrócić uwagę jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, która uwzględnia sumaryczną cenę kredytu. Jeżeli chcemy uniknąć jakiejkolwiek niespodzianki przed podjęciem decyzji powinniśmy poprosić o pełny wykaz tego typu pozycji. Musimy sprawdzić ponadto czy nie zapłacimy na przykład już za samo rozpatrzenie wniosku, za wycenę nieruchomości a także za częściową lub też całkowitą spłatę kredytu przed terminem.

Przy wyborze kredyt dobrym pomysłem jest również śledzenie reklam, ponieważ w promocji bywają obniżane poszczególne koszty oprocentowania, warto sprawdzić czy dany bank nie proponuje innych możliwości uzyskania tańszego kredytu.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0