Sep 5

Świat przez Internet

“Zostało już niewiele rzeczy, których nie da się zrobić przez Internet”.  Jesteśmy  prawie w 100% wirtualni. Internet sprawia, że jesteśmy bardziej zaradni i pozornie samodzielni.

Jeszcze pokolenie temu największą wyrocznią i skarbnicą wiedzy była mama. To ona wiedziała wszystko, znała tajne receptury na cudowne obiady i potrafiła robić zakupy. Teraz najważniejszym źródłem wiedzy jest wyszukiwarka internetowa.

Bułki w sieci

Zakupy w internecie są już normalne, bo kto nie odwiedza najsłynniejszego portalu aukcyjnego? Dzięki temu, że jest internet, wiemy, jaką pralkę i gdzie najlepiej kupić. Sklepy z odzieżą też już są normą. Bardzo dobrze, ale tygodniowe zakupy w wirtualnym hipermarkecie nie są jeszcze typowym zjawiskiem. Podobno na aukcjach także można licytować produkty spożywcze i to w dodatku z gatunku tych „garmażeryjnych”.

Wirtualni przyjaciele zza rogu

Sprytny ogólnoświatowy portal społecznościowy z twarzą w nazwie przybrał niedawno kształt i wymiar sekty. Ludzie go czczą lub lżą, ale obojętny nie jest nikomu. Niektórzy twierdzą, że z Facebookiem łączy ich zdrowy związek, inni nawet nie próbują i codziennie zasypują zgromadzonych tam znajomych tysiącem zbędnych informacji. Ludzie prowadzą odrębne „fejsbukowe” życie, są tam odważniejsi, chętniej obnoszą się z głupotą, częściej popełniają gafy, a co najważniejsze spędzają razem prawdziwy czas w wirtualnym świecie. Zaprzyjaźniona para całe wieczory spędza razem w pokoju, “randkując” na tymże portalu. Dzięki temu ich relacje mogą podziwiać wszyscy znajomi.

Lekarz i PIT z internetu

Oprócz skrajnych przypadków internetowych skłonności, można zwyczajnie stwierdzić, że internet jest faktycznym ułatwieniem. Dzięki niemu każdy może znaleźć właściwego lekarza, a nawet zapisać się do niego. Poza tym szybko znajdujemy w nim potrzebne informacje, często dokumenty i akty prawne – to też czasami jest przecież potrzebne.

World Wide Web

World Wide Web

Nawet podatki rozliczamy w sieci. Ubiegłoroczna kampania promocyjna PIT Ministerstwa Finansów skierowana była właśnie na tę kwestię.

Podatek 2011 można rozliczyć przez internet, a w dodatku można pobrać Program do rozliczeń PIT darmowy i prosty w obsłudze. Nikt już nie szuka formularzy PIT w urzędzie skarbowym, wszyscy masowo pobierają je z sieci!

Mówiąc w cudzysłowie Google to życie, a odcięcie internetu to właściwie amputacja.

Internet odpowiada na najtrudniejsze pytania i wskazuje kierunek drogi, informuje nas o korkach i podpowiada, jak zrobić bruchettę (i co to w ogóle jest!). Teraz grozi nam enigmatyczna ACTA, więc wszyscy złapali swoje wyszukiwarki i inne „jutuby” w objęcia, drżąc o ich losy. Niedługo znane powiedzenie będzie brzmiało: „Bez ręki jak bez internetu”.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0