Sep 7

Cechy dobrego ginekologa

W dzisiejszych czasach możemy znaleźć bardzo liczne oferty, jeżeli chodzi o gabinety ginekologiczne. Specjalistów z tego zakresu nie brakuje. Nie chodzi jednak o to, by wybierać pierwszego z brzegu specjalistę. Bardzo istotne jest to, aby sprawdzić gabinet ginekologiczny, do którego mamy zamiar się udać.

Dobry ginekolog – musi bowiem posiadać odpowiednie cechy. Profesjonalny specjalista z tego zakresu na pewno jest kompetentny (np.  ginekolog Warszawa). Szczególnie da się to zauważyć w momencie, kiedy pacjentka jest w ciąży.  Wówczas dobry ginekolog zaleca swojej pacjentce badania ginekologiczne, USG, ale także odpowiednie badania laboratoryjne.

Nie chodzi tylko o wykonanie podstawowych badań tego rodzaju, ale także tech specjalistycznych, np. na obecność wirusa HIV.

Sprawdzony ginekolog – przeprowadza również wnikliwy wywiad środowiskowy ze swoją pacjentką. W ten sposób może poznać niektóre z chorób, które przeżyła. Tak dowiaduje się także o sytuacji życiowej pacjentki.

Profesjonalny ginekolog – musi być również komunikatywny. Specjalista ma obowiązek informować swoje pacjentki o celach badań, o wynikach badań, itd. Wyjaśnienie niektórych kwestii musi być dla pacjentki zrozumiałe.

MELITUS - Lecznica Dermatologii Estetycznej & Ginekolog

MELITUS - Lecznica Dermatologii Estetycznej & Ginekolog

Ginekolog nie może używać przy pacjentce nie wiadomo jak trudnego języka medycznego. Każda z pacjentek musi zrozumieć wszystkie kwestie.

Fachowy ginekolog – powinien także wzbudzać zaufanie w swojej pacjentce. Wiadomo, że badanie ginekologiczne stresuje wiele kobiet. Dlatego tak ważne jest to, aby specjalista tego typu był miły i przyjazny dla pacjentki – wtedy ta na pewno będzie się mniej krępować.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0