Sep 8

Ubieranie psów w mroźne dni. Czy warto?

Nierzadko zima jest nadzwyczaj surowa! Nie chodzi tu o duże opady śniegu ale o przenikliwy chłód, który zdaje się nie mieć końca. Na szczęście my – ludzie – radzimy sobie z  mrozem dzięki specjalnej zimowej odzieży. Nie zapominajmy jednak o naszych najwspanialszych ulubieńcach, czyli psiakach, których sierść nie zawsze jest wystarczająco gruba, żeby uchronić je przed zimnem. Jak zatem moglibyśmy temu zaradzić?

Chyba każdy z nas spotkał się z widokiem psiaków odzianych w sweterki, bluzki, czapeczki, kurtki, a nawet kalosze! Tego typu odzież staje się popularna wśród posiadaczy psów. Tym samym zyskuje sobie wielu przeciwników, wśród których są obrońcy zwierząt święcie przekonani o tym, że pies nie potrzebuje ubrania. Ciężko jednakże  przekonać do tego właściciela krótkowłosego, pokojowego psa, trzęsącego się z zimna już po pierwszych pięciu minutach spaceru. Być może właśnie dlatego ubranka dla psów nie powinny być  postrzegane jako zbędny wynalazek?

Należy jednak pamiętać o tym, ażeby nie przesadzać z częstym a także zbyt grubym ubieraniem naszych ulubieńców.

W wypadku szybkich spacerków albo kiedy temperatura nie jest aż tak niska, powinniśmy  umożliwić zwierzakowi zahartowanie się, tak by nie obniżać jego odporności. Jeżeli będziemy każdorazowo ubierać naszego psa, nawet przy nieznacznych przymrozkach, w przyszłości może okazać się, że jedno wyjście bez ubranka skończy się dla niego przeziębieniem albo nawet ciężką chorobą!

Odzież maskująca ochronna dla psów myśliwskich

Odzież maskująca ochronna dla psów myśliwskich

Nie zapominajmy by podchodzić do “psiej mody” w sposób rozsądny i w przypływie nadopiekuńczości nie zaszkodzić  swojemu pieskowi.

Znaczące  jest też właściwe dopasowanie stroju do rasy, postury zwierzaka, tak żeby było mu  ciepło i wygodnie.

Na zakończenie warto jeszcze nadmienić o tym, że niektóre psiaki są z racji rasy przystosowane do najniższych temperatur, gdyż ich przodkowie wywodzą się z obszarów świata, gdzie temperatury są o wiele niższe niż u nas.

W takim przypadku powinniśmy raczej zaakceptować ich wrodzone umiejętności i z całą mocą rozsądku unikać ich ubierania w zbędną a wręcz szkodliwą odzież.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0