Sep 19

Alergia a woda toaletowa

W obecnych czasach każdy człowiek stara się o jak najlepszy wygląd.  Nie jest to  łatwe zadanie. Często trzeba w tym celu sobie pomóc i udać się do „specjalistów” od ładnego wyglądu.  Dlatego też większość ludzi chodzi do fryzjera, kosmetyczki (tutaj nawet panowie i to coraz częściej), kupuje modne ubrania i buty, panie nakładają na twarz makijaż, a wszyscy bez względu na płeć skrapiają się wodą toaletową, aby ładnie pachnieć.

Niestety są  osoby, które wielu z tych zabiegów kosmetycznych czy samych kosmetyków nie mogą stosować. A powodem tego jest ich uczulenie na jakiś składnik, który znajduje się w danym produkcie.

Gdyby zdarzyło się tak, że przypadkowo zastosowaliby jakiś kosmetyk z zawartością substancji, która powoduje u nich uczulenie, zamiast poprawić swój wygląd, odnieśliby  odwrotny skutek. Ich twarz lub inne części ciała w zależności od przeznaczenia kosmetyku, pokryły by się uczuleniem, co zwykle nie wygląda zbyt estetycznie. Choć to i tak wydaje się najmniejszym problemem w obliczu tego, że skutki mogłyby być jeszcze poważniejsze.

Często alergia może być tak silna, że wymaga długotrwałego, kosztownego leczenia, a sam fakt wysypki może być bardzo bolesny. Na szczęście w laboratoriach opracowuje się takie kosmetyki, które nie zawierają silnych środków uczulających, dzięki czemu więcej osób może je stosować.

ADIDAS Woda toaletowa Team Force 100ml

ADIDAS Woda toaletowa Team Force 100ml

Na przykład woda toaletowa zawierająca ekstrakty zapachowe pochodzące z wyciągu naturalnych roślin nawet dla alergików jest całkowicie bezpieczna. Dzięki temu, w roztworze alkoholowym, może być mniejsza ilość substancji chemicznych, które są najpopularniejszymi alergenami.

Osoby uczulone, powinny więc dokładnie czytać wszelkie informacje zamieszczone na opakowaniu i wybrać to, co będzie dla nich najlepsze. Poza tym są całe serie produktów specjalnie dostosowanych dla takich osób. Dodatkowo też używając jakiejś wody toaletowej, niekoniecznie trzeba nakładać ją bezpośrednio na ciało, ale przykładowo tylko na ubranie. Też w takim wypadku przez jakiś czas ładny zapach się utrzyma.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0