Sep 19

Zapachy regionalne – wody toaletowe

Osoby, które dużo podróżują po świecie, stwierdziły niejednokrotnie, że w różnych zakątkach  świata dominują bardzo różne zapachy. Wynika to chociażby z klimatu panującego w danym regionie, z występowania charakterystycznej fauny i flory, a nawet z kuchni jaka jest w danym regionie popularna.

I gdybyśmy zaczęli wchodzić do sklepów z perfumami i porównywać zapachy na przykład wód toaletowych, to również moglibyśmy stwierdzić, że są one charakterystyczne dla danego kraju czy kontynentu – pewne znane marki będą się oczywiście powtarzać, ale na pewno znajdziemy też takie marki i zapachy, których wcześniej nie mieliśmy okazji nigdzie spotkać.

Czasami bowiem firmy kosmetyczne produkują kosmetyki z myślą o konkretnym miejscu, gdyż tylko tam są one popularne, i gdy w tym regionie będą się  sprzedawać znakomicie, gdzie indziej uzyskają bardzo małą popularność, więc nie opłaca się ich tam promować.  Oczywiście nie jest powiedziane, że woda toaletowa, popularna w Australii, nie znajdzie swoich zwolenników w Afryce, ale są to rzadkie przypadki.

Dlatego wielu producentów wód toaletowych stara się produkować kosmetyki o jak najbardziej neutralnym zapachu, które mają szanse na sprzedaż na całym świecie. Znacznie obniża to ich koszty produkcji, co z kolei przekształca się w wyższe zyski. A przecież o to wszystkim firmom chodzi.

DAVID BECKHAM Intimately Yours Woda toaletowa 30ml

DAVID BECKHAM Intimately Yours Woda toaletowa 30ml

Zresztą nawet ten, kto nie miał okazji wyjechać do egzotycznego kraju, z całą pewnością  podobne sytuacje mógł zaobserwować  na miejscu w kraju.

Przykładowo w małych miasteczkach czy wsiach ludzie nie korzystają z drogich wód toaletowych, bo nie stać ich na to, pomimo swej świetnej jakości i pięknego zapachu. Z kolei w dużych miastach często możemy trafić na drogerie, gdzie oferowane są tylko perfumy i wody toaletowe najwyższej jakości.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0