Sep 20

Mieszkowe elementy pneumatyczne stosowane w maszynach piekarniczych

Regulatory mieszkowe stosowane w układach pneumatycznych maszyn piekarniczych  posiadają metalowe elementy sprężyste, co powiększa ich niezawodność działania.

Regulatory typu TR posiadają nowoczesną konstrukcję blokową polegającą na składaniu zestawu regulacyj­nego na wspólnej płycie z oddzielnie sprawdzanych podzespołów.  Regulatory tego typu są montowane z tyłu aparatu rejestrującego lub wska­zującego.

Duża niezawodność działania, łatwa wymiana uszkodzo­nych podzespołów i małe wymiary regulatorów sprawiają, że są one chętnie stosowane w maszynach piekarniczych różnego typu.

Maszyna piekarnicza do chleba - Dzielarka Ceres 2.1

Maszyna piekarnicza do chleba - Dzielarka Ceres 2.1

Kolejnym elementem tych układów jest z pewnością równoważnia pneumatyczna. Składa się ona z belki zamocowanej obrotowo w punkcie i podpartej przez mieszki sprężyste. Odległości punktów oddziaływania mieszków od punktu obrotu są parami jedna­kowe. W takim układzie na mieszek oddziałuje ciś­nienie reprezentujące wartość wielkości mierzonej, a do drugiego mieszka jest dołączony przewód wiodący do nadajnika wartości zadanej, który wytwarza ciśnienie. Na mieszki oddziałuje ciśnienie sprzężenia zwrotnego.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0