Oct 7

Włoski Val Garden – ośrodek narciarski

Włochy słyną nie tylko ze wspaniałych kurortów letnich, ale także z doskonałych ośrodków narciarskich. Jednym z najlepszych przykładów jest Val Gardena. Kurort znajduje się w Dolomitach i cieszy się on dużą popularnością nie tylko w Europie, ale także na innych kontynentach.

Val Gradena zdobyła taką popularność szczególnie z dwóch powodów. Po pierwsze rozciągają się tam niesamowite widoki, zapierające dech w piersiach. Po drugie ośrodek ten jest połączony ze słynną Sellaronda. Oprócz tego w kurorcie wyznaczonych jest 26 kilometrów tras narciarskich, które prowadzą wokół masywu Sella.

Ośrodek przyciąga także masę narciarzy, którzy chcą się zmierzyć z trasą narciarską, na której odbywają się zawody alpejskiego Pucharu Świata. W tym miejscu miała miejsce także jedna z edycji SKICAMP. W Val Gardenie znajduje się również słynny wyciąg Gardenissima. Oprócz tego pewni siebie i swoich umiejętności narciarze mogą tutaj zmierzyć się z najlepszymi.

Val Gardena

Val Gardena

Jak w każdym ośrodku narciarskim tak i w tym ceny uzależnione są od okresu, w jakim odwiedzimy kurort.  W normalnym sezonie, który tam trwa 06.01-02.02 i 25.03-13.04, za bilet normalny dla dorosłych osób będziemy musieli zapłacić 171 €, ulgowy dziecięcy 120€, seniorzy 54€. Więcej będziemy musieli zapłacić w sezonie wysokim wówczas ceny przedstawiają się następująco: dorośli – 194, seniorzy– 175, dzieci – 136 euro. W tym regionie sezon niski rozpoczyna się wraz z pierwszymi opadami śniegu a kończy wraz z nadejściem Świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie ceny biletów wynoszą: dorośli – 155€, seniorzy– 140€, dzieci – 109€.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0