Oct 8

Sopot miastem turystów

Sopot był niegdyś małą wioska rybacką, którą Mściwój ofiarował cystersom oliwskim. Obecnie jest to jeden z najsłynniejszych kurortu nadmorskich, leżący miedzy Gdańskiem, a Gdynia.

Co roku, miasteczko to odwiedza rzesza turystów zza granicy, jak i z Polski. Główną przyczyną najazdów turystów są liczne imprezy rozrywkowe, które odbywają się tu w sierpniu i lipcu. Ponadto, większość turystów, kusi morze oraz liczne zabytki Sopotu i okolic.

Jednym z ważniejszych zabytków Sopotu jest Kościół Zbawiciela położony przy ulicy Kościuszki w Parku Południowym. Ta powstała w  1913 roku Ewangelicko – Augsburska parafia jest utrzymana w stylu neobarokowym.

Ponadto, Sopot to liczne pomniki. W parku Północnym znajduje się pomnik lekarza – Jana Jerzego Haffnera. Przyczynił się on do powstania pierwszego kąpieliska w Sopocie oraz do utworzenia kurortu.

Sopot

Sopot

Najbardziej reprezentacyjną ulicą jest deptak Bohaterów Monte Casino. To właśnie przy nim znajdują się rzędy dobrze utrzymanych secesyjnych kamieniczek. Mieszczą się w nich apartamenty (Sopot), kawiarnie, restauracje oraz sklepy.

Słynny Deptak wiedzie aż do najdłuższego mola nad Morzem Bałtyckim, bowiem sopockie drewniane molo ma długość 511 metrów. Z całą pewnością jest to jedna z największych atrakcji tego miasta.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0