Oct 10

Nowoczesne zegary ścienne i kwarcowe czyli o marketingu w małym sklepie

Marketing to nauka, która skupia się na badaniu potrzeb klientów i jak najpełniejszym ich zaspokajaniu. Znajomość podstawowych zasad marketingu przydaje się każdemu przedsiębiorcy, zarówno temu, który prowadzi ogromny zakład produkcyjny jak i właścicielowi małego sklepu. Umiejętność sprzedaży to bardzo trudna sztuka zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy konkurencja na rynku jest ogromna. Sprzedawca powinien jednak umieć nie tylko sprzedać dany produkt, ale sprawić, aby klient uzyskał pełną satysfakcję. Tylko taki klient będzie wracał do danego sklepu i polecał go swoim znajomym.

Każdy sprzedawca, który nie jest w pełni zadowolony z wyników sprzedaży powinien zmienić swój sposób postrzegania handlu. Chodzi tu nie o to, żeby jak najwięcej i jak najdrożej sprzedać, ale żeby dać klientowi zadowolenie. Reklamując produkt trzeba więc uzmysłowić klientowi, jakie korzyści będzie on miał z posiadania danego produktu.

Wielu klientów chętniej dokonuje zakupów także wtedy gdy poza produktem, który kupują mogą otrzymać jakieś dodatkowe korzyści. Warto o tym pamiętać zawsze wtedy gdy zastanawiamy się, jaki rodzaj promocji zastosować.

Zegar wiszący kwarcowy CC113-L2 z kukułką

Zegar wiszący kwarcowy CC113-L2 z kukułką

Aby móc prowadzić takie działania trzeba dobrze znać zarówno swoje produkty jak i klientów. Jeśli ktoś prowadzi sklep, w którym sprzedaje duże zegary ścienne powinien przede wszystkim zastanowić się, jacy klienci do niego przychodzą i czego oczekują. Nie wystarczy bowiem mieć w ofercie piękne i niedrogie zegary elektroniczne czy nowoczesne zegary ścienne.

Klient oczekuje od sprzedawcy także miłej i profesjonalnej obsługi. Jeśli wyczuje on, że sprzedawca nie zna się na rzeczy i chce mu wcisnąć jakikolwiek zegar ścienny, nie będzie miał zaufania do danego sprzedawcy i z pewnością pójdzie gdzie indziej.

Sprzedawca rozprowadzający zegary i kierujący się zasadami marketingu powinien także działać bardzo elastycznie. Jeśli w jego ofercie aktualnie nie występują konkretnej marki zegary kwarcowe czy zegary nowoczesne, a klientowi na nich bardzo zależy, powinien obiecać zakup na specjalne zamówienie.

W małym sklepie należy także zapewnić odpowiednią ekspozycję towarów, tak aby klient mógł wszystko swobodnie obejrzeć.

Jeśli mamy wielu stałych klientów, którzy regularnie odwiedzają sklep trzeba pamiętać, że oczekują oni nowości, bo nie można w nieskończoność sprzedawać jednej i tej samem grupy towarów.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0