Oct 14

System Digital Signage – mechanizmy współczesnej reklamy

Wielu ludzi zastanawia się jakie są mechanizmy współczesnej reklamy. Przy tak szybko rozwijającej się technologii możliwości muszą być naprawdę ogromne. Ci którzy tak pomyślą z pewnością nie pomylą się.

Jedna z najnowszych i najbardziej obiecujących metod interaktywnej reklamy to Digital Signage. A co to właściwie jest? Spróbujmy bliżej przyjrzeć się tej technologii.

Digital Signage przez wiele osób jest nazywany cyfrowym wyjściem z domu lub skrótem DOOH – Digital out-of-home. Pod tym pojęciem kryje się zintegrowana forma zarządzania systemem, w skład którego wchodzą wyświetlacze elektroniczne (cyfrowe znaki, infokioski). Te wyświetlacze prezentują informacje, reklamy i inne wiadomości.

Nośnikami używanymi w technologii Digital Signage są nośniki LCD, LED, display plazma, obrazy projektory multimedialne. Ekrany inaczej określa się jako public displays (PD).

Rozwiązania tego rodzaju pochodzą z obszaru techniki, która zajmuje się prezentacją informacji lub reklam w miejscach publicznych – na lotniskach, punktach sprzedaży i sieciach usługowych. Do nich należą na przykład firmy turystyczne, nieruchomości, informacja miejska, dworce, centra handlowe itp.

Monitory Digital Signage to jedna z najskuteczniejszych form przekazu reklamy ze względu na formę prezentacji oraz miejsce. Istnieje kilka czynników, które podtrzymują tę tezę.

  • Dynamiczna treść na ekranie znacznie szybciej przyciąga uwagę odbiorców niż tradycyjna reklama statyczna znajdująca się na plakatach lub ulotkach.
  •  Treść wyświetlana jest we właściwym miejscu i czasie.
  • Prezentowana na ekranach treść może być szybko i łatwo zaktualizowana w dowolnym czasie oraz miejscu bez żadnych dodatkowych kosztów.

Przekaz treściowy wyświetlany na ekranie za pośrednictwem Digital Signage składa się z filmu, zdjęć oraz tekstu. Często wszystkie te formy znajdują się jednocześnie na ekranie przez podzielenie go na części. Treścią zarządza się dynamicznie za pośrednictwem np. sieci on-line.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0