Nov 10

Komunikacja wizualna – gabloty ogłoszeniowe

W miejscach publicznych, w obiektach użyteczności publicznej oraz w urzędach występuje naturalna potrzeba a nawet konieczność przekazywania osobom tam przebywającym różnych informacji.

Najpopularniejszym urządzeniem służącym do tego celu były i nadal są tradycyjne tablice oraz gabloty ogłoszeniowe. Pomimo gwałtownego rozwoju elektronicznych urządzeń służących do przekazywania informacji tradycyjne gabloty ogłoszeniowe doskonale spełniają swoją funkcję i ciągle są niezastąpione.

Współczesne tablice oraz gabloty ogłoszeniowe produkowane są z estetycznych profili aluminiowych oraz bezpiecznego szkła akrylowego. Wewnątrz wyposażone są w tablice do prezentacji treści (dokumentów).

W gablotach spotykamy zazwyczaj trzy rodzaje tablic:

  • magnetyczne,
  • korkowe
  • oraz tekstylne w różnych kolorach. Najczęściej dostępne kolory to niebieski, czerwony, zielony.

W katalogach producentów gablot oraz tablic ogłoszeniowych obok rozmiaru podana jest zazwyczaj ilość dokumentów formatu A4, którą można zaprezentować w gablocie. Ponieważ rozpiętość rozmiarów jest dość znaczna ilość ta waha się od kilku do około trzydziestu dokumentów formatu A4.

Ponieważ gabloty informacyjne  (ogłoszeniowe) mogą być umieszczone w miejscach niedostatecznie oświetlonych na zamówienie producenci wyposażają gabloty w wewnętrzne oświetlenie. Coraz częściej jest to nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED.

Kupując gabloty ogłoszeniowe należy zwrócić uwagą na sposób otwierania drzwi. Mamy do wyboru gabloty z tradycyjnymi drzwiami jedno lub dwu skrzydłowymi otwieranymi na boki, gabloty z drzwiami przesuwnymi oraz gabloty z drzwiami otwieranymi do góry.

Gablota ogłoszeniowa GAL

Gablota ogłoszeniowa GAL

Gabloty ogłoszeniowe z drzwiami przesuwnymi są zazwyczaj najdroższe. Wynika to z konieczności zastosowania grubszego profilu aluminiowego z dodatkowymi prowadnicami (rowkami), w których będą zamontowane dwie tafle szklanych przesuwnych drzwi.

Kupując gabloty ogłoszeniowe z drzwiami podnoszonymi do góry zwróćcie uwagę, że gablota posiada siłownik podnoszący i podtrzymujący drzwi po otwarciu. W przeciwnym wypadku wymiana dokumentów będzie kłopotliwa. Udanych zakupów.

Jan Nikodem

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0