Dec 8

Outsourcing metoda dla małych firm

Wiele firm stara się wykorzystywać różne rozwiązania, mające na celu zwiększenie oszczędności w firmie, podwojenie jej obrotów, zwiększenie efektywności, a tym samym zysków. Stosuje się więc różne rozwiązania, każdemu chyba znany jest system redukcji etatów ze względu na konieczność podjęcia oszczędności na tej płaszczyźnie.

Jedną z najnowocześniejszych, a jednocześnie najbardziej wydajnych technik, nieco zbliżonych do redukowania etatów jest outsourcing, wykorzystuje tę metodę od dawna w wielu firmach. Jest to rozwiązanie polegające na wykorzystywaniu ludzkich zasobów z innej firmy do prowadzenia konkretnych działań w naszej firmie.

Tak więc jeśli chodzi o outsourcing (np. w Łodzi) wykorzystuje go na różnych płaszczyznach:

  • usługi informatyczne,
  •  catering,
  • usługi ochroniarskie,
  • sprzątające,
  • księgowość
  • i wiele innych.

Takie działania mają na celu wykorzystanie zasobów ludzkich z innej firmy, która specjalizuje się w konkretnej branży, w ten sposób zapewniając sobie profesjonalizm pod tym względem, z kolei daje to możliwość zredukowania zatrudnienia w tej dziedzinie, gdyż pracownicy, którzy będą u nas wykonywali daną pracę, będą de facto zatrudnieni na etatach, ale nie w naszej firmie, tylko w firmie, która ich udostępnia.

Dlatego, wiedząc, jak ważne znaczenie ma outsourcing – wykorzystuję go w wielu firmach, prowadzących wszelką działalność. Jest to metoda szczególnie opłacalna w małych firmach, gdzie oszczędności wynikające z zredukowania widać niemal gołym okiem, gdyż są one dla firmy dość znaczne. Ponadto dzięki temu gościmy w swoich progach prawdziwych specjalistów z danej branży, których nie my musimy szkolić ani rekrutować.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0