Dec 31

Akumulator bezobsługowy i prostownik

PROSTOWNIK ZE WSPOMAGANIEM ROZRUCHU 1224 16A YT-8304 YATO

PROSTOWNIK ZE WSPOMAGANIEM ROZRUCHU 1224 16A YT-8304 YATO

Akumulatory bezobsługowe co to znaczy, przy kupnie sprzedawcy informują nas, że kupujemy akumulator bezobsługowy. Super… kupię, wstawię d

o samochodu i po sprawie, będzie działać parę lat i nie będę musiał nic przy nim robić. Niestety takie myślenie jest błędne!
– Już wyjaśniam o co mi chodzi…

Akumulator jest to urządzenie które magazynuje nam prąd w samochodzie potrzebny do uruchomienia naszego pojazdu, jak wiemy świat ma duże a nawet ogromne problemy z magazynowaniem prądu .

Tak samo jest w naszych samochodach , żeby nasz akumulator działał długo i dobrze musimy o niego zadbać. Nie jest to ciężka praca wymagająca dużej wiedzy i narzędzi . Wystarczy posiadać w swoim garażu prostownik ze wskaźnikiem ładowania i mieć troszkę wiedzy którą postaram się przekazać .

Latem jak z pewnością zauważyliśmy nie mamy zazwyczaj problemów z naszym akumulatorem, problemy są w tedy gdy temperatury zaczynają spadać poniżej zera stopni. Nasz akumulator traci moc i jego wydajność spada ogromnie przy minusowych temperaturach, a czym zimniej tym problemy z naszą baterią są coraz poważniejsze .

Rada na to jest bardzo prosta,  jeśli nasz akumulator słabo działa musimy go podłączyć do prostownika w celu podładowania go. Ale ktoś powie przecież w samochodzie jest ładowanie i akumulator jest ładowany w czasie jazdy i ma rację , ale – ładowanie akumulatora to nie jest kwestia 30 minut (- jazda do pracy gdzie średnio pokonujemy do 30 km i zostawiamy samochód na 8 godzin, po pracy jedziemy do domu, po drodze wpadamy na zakupy i korzystamy z naszego akumulatora przy każdym uruchomieniu naszego pojazdu).

Odpowiednie doładowanie naszej baterii po porannym uruchomieniu pojazdu przy temperaturze poniżej 10 stopni, to ok 100 km ciągłej jazdy, rzadko kiedy pokonujemy takie odległości. I dlatego pojawiają się  problemy z porannym uruchomieniem silnika.
– A więc co należy zrobić?!

Wystarczy raz na 2 tygodnie podłączyć nasz akumulator pod prostownik samochodowy i naładować go (doładować), dobrze  jest robić to w nocy, ponieważ nasz akumulator lubi być ładowany powoli. Dlatego za każdym razem kiedy mamy problem z odpaleniem naszego pojazdu i użyjemy do tego startera  musimy liczyć się z tym, że zabraliśmy 1 % z życia naszego akumulatora.

Więc podsumowując dbajmy o nasze baterie w samochodzie, a on nas nie zawiedzie.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0