Jan 11

Food Film Fest w Trójmieście

Dla miłośników kulinariów i kina z Trójmiasta mamy dobrą wiadomość – Food Film Fest odbył się po raz pierwszy w Gdyni, w Klubie Filmowym Żyrafa, Restauracji Coco i Restauracji F. Minga. Festiwal trwał  3 dni od 26 do 28 października 2012 roku.

Food Film Fest w Gdyni jest czwartą edycją tej imprezy, równocześnie organizowanej w Poznaniu i Warszawie, a głównym patronatem i organizatorem jest Kuchnia+ program platformy Cyfra+. Jest to festiwal poświęcony filmom o jedzeniu i nie chodzi tu tylko programy kulinarne, ale i te o nawykach żywieniowych oraz problemach związanych z jedzeniem w zakątkach globu ziemskiego.

Jednym z wielu filmów zaprezentowanym na festiwalu był dokument pod tytułem „Chłopiec i pszczoły” opowiadający o trzech początkujących zbieraczach miodu na zboczu Himalajów. Praca, której podejmują się trzej młodzieńcy przekazywana jest z pokolenia na pokolenie, a wykonywać ją mogą tylko najwytrwalsi. Uczestnicy wyprawy muszą dostać się do uli, które znajdują się 2500-4000m n.p.m., a zamieszkuje je najniebezpieczniejszy i najgroźniejszy gatunek pszczół na świecie, których ukąszenie spowodować może nawet śmierć.

Apartamenty w Trójmieście

Apartamenty w Trójmieście

Niezwykłe jest też to, że każdemu pokazowi  towarzyszył smakołyk związany z tematyka filmu. Mieliśmy okazję skosztować między innymi czekolady, sushi czy wykwintnego wina.

Sam pokaz filmowy oraz towarzyszące przysmaki to nie wszystko. Była też kolacja przygotowana przez mistrza kuchni polskiej – Adama Chrząstowskiego w Restauracji Coco. Cena uczestniczenia w pokazie gotowania oraz posiłek to bagatela ponad sto zł. Nie mniej jednak takie widowisko i uczta dla podniebienia jest warta każdej kwoty.

W tejże restauracji zorganizowano również warsztaty kulinarno-filmowe dla najmłodszych. Każdy z uczestników przygotowywał  smakołyki, a jego ruchy śledziło czujne oko kamery. Kto wie, może będzie to początek kariery naszej pociechy w świecie kulinariów.

Jak widać, na uczestników czekało wiele atrakcji…

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0