Jan 16

Jak zapobiegać odparzeniom?

Współcześnie bardzo często spotykamy się z tematem, jakim są odparzenia u małych dzieci a przede wszystkim u niemowląt. Tak małe dziecko nie jest w stanie nam wytłumaczyć, że czuje się źle i niekomfortowo, co sprawia, że płacze i marudzi, a tym samym daje nam sygnał, że dzieje się coś złego.

Współcześnie istnieje wiele różnorodnych maści i kremów, że odparzenia u niemowląt przestają już być takie groźne, jak do tej pory.  Wiadomo, że odparzenia u niemowląt są bardzo bolesne a czasem nawet określa się je, jako groźne, co sprawia, że wymagają bardzo szybkiej interwencji.

odparzenia u niemowląt

odparzenia u niemowląt

Jeśli początkowo odparzenia są nieleczone, bądź też leczone nieprawidłowo, wówczas bardzo szybko może dojść do rozprzestrzenienia, które to dla dziecka jest bardzo bolesne. Warto, więc wiedzieć, w jaki sposób unikać owych odparzeń, a przede wszystkim jak sprawiać, aby w ogóle nie były one w życiu naszej pociechy.

Lekarze uważają, że istnieje kilka sposobów, aby łagodzić, leczyć a przede wszystkim zapobiegać podrażnieniom.

  • Pierwszym sposobem i jednocześnie najprostszym jest częsta a przede wszystkim regularna zmiana pieluszek dziecka. Najlepiej dokonywać tego, co dwie godziny nawet wówczas, kiedy pieluszka wygląda na zupełnie czystą oraz suchą.
  • Dodatkowo podczas codziennej pielęgnacji nie można przesadzać ze zbyt dużą ilością kosmetyków, ponieważ działają one na skórę drażniąco i mogą przyczyniać się do powstawania oparzeń. Warto jedynie codzienne smarować skórę maluszka oliwką, która nawilża ją i sprawia, że ma właściwości kojące.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0