Jun 7

Zabytkowy kościół św. Mikołaja w Gdańsku

Kościół św. Mikołaja w Gdańsku

Kościół św. Mikołaja w Gdańsku

W XII wieku wybudowano w Gdańsku Kościół św. Mikołaja, który obecnie uważany jest za najstarszy tego typu budynek w całym mieście.

Warto wiedzieć, że w 1227 roku pomorski Książę Świętopełk przekazał go zakonowi Dominikanów. Przez kilkaset lat nie przeprowadzano w nim żadnych większych remontów, ale już w połowie XV wieku podwyższono wieże, które teraz dumnie spoglądają na turystów chcących zarezerwować wynajem apartamentów Gdańsk, dzięki którym będą mogli na spokojnie poznać wszystkie tajemnice miasta.

Kościół świętego Mikołaja jest o tyle wyjątkowy, że był to jedyny kościół w całym Śródmieściu, który nie ucierpiał podczas wojennej zawieruchy.

Jeżeli już uda nam się znaleźć apartamenty w Gdańsku, to możemy od razu zapoznać się z interesującą historią Dominikanów na terenie Gdańska oraz poczytać lub posłuchać o słynnym Jarmarku św. Dominika. Praktycznie za każdym razem robi on na turystach ogromne wrażenie, podobnie jak sam kościół.

Więcej informacji na jego temat można znaleźć na stronach poświęconych Dominikanom, którzy niegdyś zamieszkiwali te rejony.

1 Comment dodaj »

  1. Święty Dominik mówi - January 7, 2013 @ 12:41 pm

    8 sierpnia
    Święty Dominik, prezbiter

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0