Sep 4

Przeprowadzki do Szwajcarii

Wóz transportowy

Przeprowadzki za granicę są coraz częstszym zjawiskiem wśród Polaków, w poszukiwaniu lepszego życia wybierają się oni do krajów dających większe możliwości a jednym z nich jest właśnie Szwajcaria, jedno z najbardziej rozwiniętych państw w Europie. Czy to Berno, Zurych, Genewa, Zug, Lucerna, Bazylea, Lozanna czy inne zakątki, Polacy chętnie decydują się na osiedlenie w tych rejonach. Nie każdy jednak wie jak zająć się organizacją przeprowadzki do Szwajcarii dlatego poniżej kilka wskazówek jak ułatwić sobie to zadanie.

Gdy już wiemy dokąd chcemy się przenieść, musimy znaleźć solidną firmę transportową, specjalizującą się w przeprowadzkach zagranicznych. Dobra firma powinna zaoferować nam do wyboru różnej wielkości auta dostawcze lub ciężarowe w zależności od naszych potrzeb. Aby określić jakie auto będzie najodpowiedniejsze powinno sporządzić się listę wszystkich mebli, sprzętów i paczek jakie mamy do zabrania. Przy pakowaniu należy pamiętać aby rzeczy drobne i delikatne dobrze zabezpieczyć, można zająć się tym samemu lub skorzystać z pomocy firmy jeżeli takową usługę oferuje. Załadunek całości mienia, jego zabezpieczenie na aucie oraz rozładunek najlepiej pozostawić w rękach fachowców aby mieć pewność, że wszystko dojedzie bezpiecznie i w całości na miejsce. Dodatkowo nasz ładunek powinien zostać objęty przez firmę ubezpieczeniem na czas transportu.

Należy pamiętać, że Szwajcaria pozostaje poza Unią Europejską i w związku z tym musimy dopełnić formalności związanych z przewozem towarów przez jej granice. Jeżeli nie do końca potrafimy to sami załatwić, może zająć się tym za nas wynajęta firma, która powinna posiadać w tym zakresie większe doświadczenie.

Jeżeli uda nam się wynająć dobrego przewoźnika to możemy być pewni, że przeprowadzka przebiegnie sprawnie a my oszczędzimy sobie stresów.

1 Comment dodaj »

  1. Siły wewnętrzne mówi - April 2, 2014 @ 9:35 am

    Świetny artykuł, poczytają trochę smakowych precli, na prawdę można nauczyć się fachu. Jeśli autor sam wymyślił tekst, gratuluje, a jeśli kupił to firma godna na prawdę polecenia.
    Pozdrawiam SIŁĄ!

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0