Apr 4

Historia kotła gazowego Junkers

Piec Vaillant

Kotły gazowe mają niezwykłą historię. Większość użytkowników posiada lub posiadała taki kocioł w swoim miejscu zamieszkania. Współczesne piece to zaawansowana technologia, za pomocą której działa centralne ogrzewanie czy leci ciepła woda w poszczególnych pomieszczeniach.

Zapraszam wszystkich czytelników w podróż do przeszłości. Cofniemy się teraz do roku 1874. To tutaj zaczyna się rozdział zaczynający niezwykłą historię. Zapewne się zastanawiasz czemu ta data jest taka niezwykła? Otóż dziesiąte dziecko rodziny Vaillantów założyło warsztat produkcji kotłów i pomp. Po długich męczących latach nastąpił duży przełom. Vaillant w roku 1894 wprowadził na rynek gazowy podgrzewacz wody użytkowej z “systemem zamkniętym”. Co to oznaczało? Płomień gazowy podgrzewający wodę nie miał z nią styczności ponieważ ta znajdowała się w zamkniętej rurze. Dzięki temu wyeliminowano styczność wody ze szkodliwymi gazami.

W 1899 roku Vaillant przeglądając czasopismo zobaczył zdjęcie zająca wykluwającego się z jajka. Postanowił, że wykorzysta wizerunek zająca jako znak towarowy dla jego firmy. Co jest w tym niezwykłe? Zając w logu istnieje aż do czasów współczesnych! Przez ponad 115 lat nie zmieniono, ani jednego szczegółu w logu. Zmieniała się tylko jego grafika, dostosowywana zawsze do lat współczesnych.

W 1905 roku nastąpiła kolejna rewolucja. Spółka Vaillant, jako pierwszy producent, zaoferował wiszący podgrzewacz wody. Ludzie byli zachwyceni ponieważ oznaczało to powiększenie wolnej przestrzeni w łazience.

Prawie 20 lat później firma wynalazła kocioł, który umożliwił użycie go do centralnego ogrzewania. Zasilał on wiele grzejników, które zostały umieszczone w dowolnym zakątku domu. Ogrzewanie stało się łatwiejsze, szybsze i wygodniejsze. W 1961 roku “Circo-Geyser MAG-C 20” – wiszący kocioł – ponownie rewolucjonizuje rynek.

Dotychczas wszystkie urządzenia miały jedną wadę. Nie było możliwości regulowania mocy cieplnej. Na szczęście rok 1967 wprowadził dużo zmian. Urządzenie “Combi-Geyser VCW 20” umożliwiało regulację mocą cieplną i w dodatku szybko podgrzać wodę. Firma pozyskała szybko nowych klientów.

Po tym sukcesie firma zdecydowała się zdobywać kolejne rynki zagraniczne. Nowe oddziały pokazały się w Holandii, Austrii, Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii i Włoszech. Jest niespełna rok 1970 i już w 1972 roku spółka sprzedała ponad 8 milionów urządzeń. Firma ma również swoją siedzibę w Polsce – w Warszawie. Uruchomiono również bogaty serwis pieców, aby umożliwić obsługę na najwyższym poziomie.

Firma funkcjonuje do dziś. W 2001 roku została przekształcona w grupę kapitałową osiągając wiele sukcesów i rewolucjonizując obecny rynek.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0