Jul 7

Zumba Nowa Huta

Siłownia i Fitness dla kobiet

Siłownia i Fitness dla kobiet

Wulkaniczne rytmy, energetyzująca muzyka, wystarczy pół godziny aerobiku, żeby poczuć się jak na karnawale w Rio. Ale uwaga nie chodzi o zwyczajny fitness, ale o treningi Zumby! Pod tą niecodzienną nazwą kryje się innowacyjna metoda łącząca aerobik z tańcami południowoamerykańskimi. Metoda, która zrewolucjonizowała świat fitnessu i zamieniła zwykły trening w zabawę taneczną.

W kolumbijskim slangu Zumba znaczy skacz i klaszcz, a tak naprawdę to nowoczesna forma fitness powstała na kanwie latynoskich nut i tańca. To dzisiaj jeden z najmodniejszych kierunków taneczno-rozrywkowych w Kanadzie, który przebojem wkracza także do Europy. Jej wynalazcą jest Kolumbijczyk – Beto Perez – zawodowy dancer współpracujący na przykład z Shaggym. Jest on także dyrektorem szkoły trenerów Zumby.

Na format treningu składają się szybkie i powolne ruchy poprawiające siłę i kształtujące ciało w sposób charakterystyczny dla fitness, ale przede wszystkim zumba to super sprawa. Adepci częstokroć nawet nie wiedzą, jak intensywnie ćwiczą. Proste układy taneczne, urozmaicone kombinacje ruchów i energiczna muzyka tworzą atmosferę świetnej zabawy i totalnie porywają nas w tany.

Nowoczesna formuła Zumby polega na tym, że nie wykorzystujemy skomplikowanej choreografii, która jest trudna do spamiętania i kończy się często frustracją, a nie skutecznymi ćwiczeniami. Zumba Nowa Huta łamie tą formę, każda melodia ma mały układ składający się maksymalnie z 2- 4 kroków. Za każdym razem, gdy muzyka wraca, powtarzamy ten sam krok, a ćwiczący już intuicyjnie wiedzą, co będzie dalej.

Zumbie towarzyszą również nieco inne nuty. W odróżnieniu od sztampowych zajęć fitness nie używa się tutaj muzyki opartej na  schematach. Dzięki temu nie trzeba liczyć serii. Muzyka do Zumby to istny “kocioł gorących melodii”.

Obecnie w 50 krajach na całym świecie zajęcia Zumby prowadzi ponad 25000 trenerów. W Polsce wciąż jest za mało instruktorów zumby, toteż fitness kluby zapraszają gości nawet z zagranicy na profesjonalne szkolenia. Niewiele miejsc może się poszczycić własnym, profesjonalnym trenerem.
Zumba to jeden z najfajniejszych sposobów na pozbycie się nadmiaru kilogramów. Odchudzanie odbywa się w tańcu. Podczas jednego treningu można spalić nawet do 200-600 kcal.

Dziewczyny często skarżą się na ćwiczenia na siłowni, bo to ich zdaniem jest nudne. Na zajęciach zumby jest różnorodnie i niezwykle dynamicznie, dlatego czas mija w mgnieniu oka.

Sceptycy uważają, że godzina na zumbie działa jak sesja u psychiatry. Zumba na tyle angażuje nie tylko ciało, ale i zajmuje wszelkie myśli, bo musisz się cały czas skupiać, ażeby nadążyć za instruktorem i nowym układem, że przestajesz myśleć o problemach i w 100% się odprężasz.

Zapraszamy.

No Comments dodaj »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.by WordPress © 9.01.2008   0   0   0   0   0   0